Úvod > Aktuality

UBYTOVÁNÍ VE VRCHLABÍ S VÝLETEM DO PECE POD SNĚŽKOU

UBYTOVÁNÍ VE VRCHLABÍ S VÝLETEM DO PECE POD SNĚŽKOU

20.08.2015

  • Místo konání: Vrchlabí

Mladé Buky

Je to městys na cestě z Trutnova do Pece pod Sněžkou. Je zde mnoho sportovních možností – v areálu Mladé Buky nalezneme bobovou dráhu, půjčovnu kol… Mladé Buky mají i golfové hřiště a koupaliště. Tak bychom si dokázali představit strávit zde celý den a bylo by co dělat. Ovšem my jsme se konečně dočkali navazujícího autobusu a pokračujeme do Pece pod Sněžkou. Jdeme směrem k lanovce a už vidíme tu frontu. Rozhodli jsme se, že pojedeme pouze do stanice Růžová hora a na Sněžku vyšlapeme pěšky. Vrchol Růžové hory se nachází asi 2 kilometry jižně od Sněžky, to zvládneme. Je krásně, není potřeba ani mikina. Za chvíli jsme vyšlapali na vrchol nejvyšší české hory.

Sněžka

Sněžka je nejvyšší horou Krkonoš a zároveň celé České republiky a tak jsme pyšní, že stojíme zde. Výhled je parádní a 20 stupňů ve výšce 1.602 metrů nad mořem také. Turistů jsou zde ale mraky. Scházíme dolu směrem k Luční boudě. Výhled do Polska si nenecháme ujít. Ale už se moc těšíme na něco dobrého k obědu. Ten jsme si naplánovali na Luční boudě.

Luční bouda

Je to nejvýše položená bouda v Čechách a své přístřeší poskytuje turistům už 300 let. Po rekonstrukci se zde dá i krásně ubytovat a najíst a je to tak dobré výchozí místo pro toulky po vrcholcích Krkonoš. A my jsme se rozhodli pro guláš a obrovské borůvkové knedlíky. Výborné to bylo. A tak bychom zde seděli a dívali se zpět na Sněžku. Ale máme to ještě kus. Domluvili jsme se, že dojdeme pěšky až do Vrchlabí.

Po vynikajícím obědě se tedy vydáváme kolem Výrovky a rozcestí Bufet, chaty Kantorka do Strážného. Odtud jsme to do Vrchlabí už seběhli. Máme v nohách několik kilometrů, ale výlet to byl parádní a to hlavně proto, že bylo krásné počasí. Už se těšíme na naše ubytování ve Vrchlabí. Dáme si lehký odpočinek a vyrazíme na večeři.

 

zpět

 

IT CENTRUM

Vaše nákupní centrum v Krkonoších

Plán IT centrum

Prodejní doba

Po - Pá: 09:00 - 18:00 So: 09:00 - 12:30

reklama

Apartmány léto 24.5.2018
 

Newsletter IT centrum

Novinky a akční nabídky obchodu IT centrum 1x měsíčně
na Váš e-mail. Budete vědět dříve než ostatní...

reklama

Letní banner apartmány